Małgorzata Mianowska

Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie na kierunku Fizjoterapia.

Dyplomowana terapeutka NDT Bobath oraz terapeutka Integracji Sensorycznej II stopnia. Specjalizuje się w fizjoterapii neurorozwojowej dzieci i niemowląt. Praca z dziećmi jest dla mnie wyzwaniem, które przynosi ogrom satysfakcji i radości, gdy widzę efekty swojej terapii.

Pracuje w zawodzie od ponad 8 lat. Pracuje z dziećmi w wieku od narodzin do 18 lat. Zajmuje się m.in. pacjentami z zaburzeniami napięcia mięśniowego, asymetrią ułożeniową, chorobami genetycznymi, zaburzeniami integracji sensorycznej, opóźnieniem psychoruchowym, wadami postawy.

Prowadzę zajęcia instruktażowe dla rodziców z prawidłowej pielęgnacji niemowląt.

Szczególną moją uwagę zajmują niemowlęta, w obserwacji pacjenta i poszukiwaniach meritum problemu łącze swoją wiedzę z integracji sensorycznej, rozwoju psychoruchowego, pielęgnacji i własnych doświadczeń . Wiem jak ważny jest 1 rok życia dziecka i jak piękne, a zarazem trudne zadanie stoi przed rodzicami tj. dostarczanie prawidłowej stymulacji swym pociechom. Wychodząc naprzeciw tym potrzebom, uczę rodziców jak przez właściwe chwyty nakierować rozwój ruchowy dziecka na prawidłowy tor.